انواع کمپین فروش

جدیدترین های وبلاگ

کمپین فروش چیست و چه کمکی به کسب و کارتان می کند؟

افسانهافسانه
اسفند ۱۵, ۱۴۰۲
0 دیدگاه

یکی از راه های پر طرفدار برای افزایش فروش و تبلیغ محصول، اینست که یک کمپین فروش برگزار کنید. کمپین های فروش نقش تبلیغاتی دارند و با هدف تبلیغ و معرفی محصول یا خدمات فروشگاه انجام می شوند. هم فروشگاه های اینترنتی و هم مغازه ها می توانند این نوع تبلیغات را انجام دهند اما برای فروشگاه های آنلاین، کمپین ها عالی عمل می کنند.

کمپین فروش به منظور مختلفی برگزار می شود. برای مثال می خواهید جذب مشتری بیشتری داشته باشید یا به مشتری های قدیمی، بیشتر بفروشید. روش های مختلفی برای برگذاری کمپین ها وجود دارد گاهی یک تخفیف خوب، شما را به هدف نزدیک می کند زیرا مشتری ها می توانند با قیمت مناسب تر محصولات مورد نظر را خریداری کنند. اغلب آنلاین شاپ ها از این شیوه استفاده می کنند. نحوه اجرای کمپین‌های فروش و زمان آن اهمیت زیادی دارد.

زمان استفاده از کمپین فروش

انتخاب زمان مناسب، رمز موفقیت در کمپین‌های فروش است باید زمانی را انتخاب کنید که بیشترین میزان فروش را به دست آورید. شناخت این زمان نیاز به بررسی دقیق دارد با بخش های مختلف فروش و بازاریابی مشورت کنید تا یک موقعیت کلیدی را انتخاب کنید. فصل های پر بازدید و کم رونق را مشخص کنید. کمپین های فروش بنابر دلایل متفاوتی اجرا می شوند. معرفی و تبلیغ محصول جدید می تواند دلیل خوبی برای اجرای کمپین‌های فروش باشد. همچنین تبلیغ یک رویداد مهم یا محصولی جدید در آینده نیز می تواند برای این منظور مناسب باشد.

انبارگردانی نیز زمان مناسبی برای اجرای کمپین فروش است با این کار، مازاد موجودی را کاهش می دهید. روش های مختلفی برای برگذار کردن کمپین های فروش وجود دارد که در ادامه به آن اشاره شده است.

مطلب پیشنهادی: راه‌های تضمین‌شده برای جلب اعتماد مشتریان فروشگاه اینترنتی

کمپین فروش چیست؟

روش های برگزاری کمپین خوب

فروش فصلی:بسیاری از فروشگاه های اینترنتی برای آخر فصل، تخفیف های خوبی در نظر می گیرند. به این ترتیب کالای مازاد و انباری هم به فروش می رسد و محصولت جدید هم همیشه خریدار دارند.

کمپین های تبلیغاتی: شبکه های اجتماعی، تلویزیون و …برای این نوع تبلیغات استفاده می شوند. البته هزینه تبلیغ تلویزیونی بسیار بیشتر از تبلیغ اینترنتی است.

تبلیغات رایگان: این نوع کمپین های فروش همیشه بازدهی خوبی دارند. برای تست محصولات جدید، این روش عالی است اما باید با احتیاط، مخاطب هدف را شناسایی کنید. در غیر این صورت افزایش فروش نخواهید داشت.

تبلیغ در پلتفرم های تخفیف یاب: بهترین نوع کمپین فروش اینست که تخفیف در نظر بگیرید. فروشگاه های اینترنتی و صاحبان کسب و کاری که عضو پلتفرم های تخفیف یاب هستند، بیشتر دیده می شوند و حداکثر استفاده از اجرای کمپین‌های فروش را خواهند داشت. آفرمکس بستر مناسبی برای دیده شدن است و سایت های فروشگاهی را به مشتری های زیادی، نشان می دهد.

کمپین های فروش در زمان کوتاه: محدودیت زمان موجب می شود که مشتری از تردید بیرون بیاد. این نوع کمپین های فروش بازدهی خوبی دارند. برای مثال تخفیف را یک روز در نظر بگیرید و بگویید تنها تا ۱۲ امشب وقت دارید تا از این فرصت استفاده کنید.

ارسال دیدگاه
وارد حساب کاربری شوید